Biuletyn Informacji Publicznej

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Parczewie

Szczegóły dokumentu

Powrót do listy dokumentów
Tytuł
Regulamin Wynagradzania
Data utworzenia
2008-05-28
Opis

 

 

REGULAMIN WYNAGRADZANIA PRACOWNIKÓW

Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Parczewie

z dnia 1 stycznia 2003 roku.



Regulamin opracowano na podstawie:


Działu III, Kodeksu Pracy „ Wynagrodzenie za pracę i inne świadczenia” Art. 77 KP.
Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 26 lipca 2000 r. w sprawie zasad wynagradzania i wymagań kwalifikacyjnych pracowników samorządowych zatrudnionych w jednostkach organizacyjnych jednostek samorządu terytorialnego.(Dz.U.Nr 61 z dnia 28 lipca 2000 r. poz. 708)
Ustawy z dnia 22 marca 1990 roku (Dz.U. Z dnia 6 kwietnia 1990 roku z późń zmianami) o pracownikach samorządowych.


Rozdział I



& 1


Regulamin wynagradzania pracowników Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Parczewie zwanym dalej „regulaminem” określa:
1. Warunki wynagradzania za pracę pracowników Miejskiego Ośrodka Sportu
i Rekreacji w Parczewie.
2. Zasady przyznawania innych świadczeń związanych z pracą.

& 2


Ilekroć w regulaminie jest mowa o:
1. Pracodawcy – rozumie się przez to Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji
w Parczewie reprezentowanym przez Dyrektora.
2. Pracownikach – rozumie się przez to wszystkie osoby zatrudnione
u pracodawcy w ramach stosunku pracy, bez względu na rodzaj umowy
o pracę i wymiar czasu pracy.
3. Najniższym wynagrodzeniu – rozumie się przez to najniższe wynagrodzenie zasadnicze w pierwszej kategorii zaszeregowania określone
w tabeli miesięcznych stawek wynagrodzenia zasadniczego, stanowiącej załącznik nr 1 do regulaminu.

& 3


1. Regulamin obejmuje wszystkich pracowników zastrzeżeniem pt. 2
2. Regulamin nie określa struktury ani zasad wynagradzania dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Parczewie.

& 4


Pracownikowi zatrudnionemu w niepełnym wymiarze czasu pracy przysługują wszystkie składniki wynagradzania w wysokości proporcjonalnej do wymiaru czasu pracy określonego w umowie o pracę.

Rozdział II

Struktura wynagradzania za pracę i zasady jego przyznawania.



& 5


Pracownikom, odpowiednio do rodzaju pracy i kwalifikacji wymaganych przy jej wykonaniu a także ilości i jakości świadczonej pracy przysługują następujące składniki wynagrodzenia:
a/ wynagrodzenie zasadnicze
b/ dodatek funkcyjny
c/ dodatek stażowy

& 6


Wszyscy pracownicy wynagradzani są według czasowej formy wynagradzania.

& 7


Ustala się:
a/ tabelę punktowych rozpiętości oraz miesięcznych stawek wynagrodzenia zasadniczego dla poszczególnych kategorii zaszeregowania, stanowiącą załącznik nr 1 do regulaminu wynagradzania.
b/ tabelę stawek dodatku funkcyjnego , stanowiąc załącznik nr 2 do regulaminu
c/ tabelę stanowisk, zaszeregowań i wymagań kwalifikacyjnych pracowników, stanowiącą załącznik nr 3 do regulaminu

& 8


Pracownikom, z wyłączeniem dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji
w Parczewie, nie przysługuje dodatkowe wynagrodzenie z tytułu wykonywania pracy na polecenie dyrektora w godzinach nadliczbowych przypadających w wolne soboty i niedziele oraz święta jak też dodatkowe dni wolne od pracy, lecz dodatkowy dzień wolny z zachowaniem prawa do wynagrodzenia.

& 9


a/ Pracodawca zobowiązany jest wypłacać wynagrodzenie w 28 dniu każdego miesiąca w godzinach od 12.00 do 15.00. Jeżeli dzień ten jest dniem wolnym od pracy lub dniem świątecznym wynagrodzenie wypłacane jest w dniu wcześniejszym nie później jednak niż ostatniego dnia miesiąca.
b/ Wypłaty wynagrodzenia dokonuje się w formie pieniężnej-gotówką w kasie Ośrodka, do rąk pracownika. Pracownik ma prawo do upoważnienia członka rodziny do odbioru wynagrodzenia, udokumentowanego na piśmie.
c/ Wypłata wynagrodzenia może być dokonana na konto bankowe pracownika pod warunkiem wyrażonej na piśmie zgody ze wskazaniem banku
i numeru konta.

& 10



1. Pracownikom przysługuje dodatek za wysługę lat w wysokości 5 % wynagrodzenia zasadniczego po pięciu latach pracy, wzrastający o 1 % wynagrodzenia zasadniczego za każdy następny rok pracy, do osiągnięcia 20 % dodatku po dwudziestu latach pracy.
2. Do okresów pracy uprawniających do dodatku za wysługę lat wlicza się wszystkie udokumentowane okresy zatrudnienia.
3. Do okresów pracy uprawniających do dodatku za wysługę lat wlicza się także inne okresy określone na podstawie odrębnych przepisów.
4. W przypadku, gdy praca w jednostce, której mowa w & 1, stanowi dodatkowe zatrudnienie, prawo do dodatku za wysługę lat ustala się odrębnie dla każdego stosunku pracy. Do okresu dodatkowego zatrudnienia nie podlegają zaliczeniu okresy zatrudnienia podstawowego.
5. Dodatek za wysługę lat przysługuje pracownikowi za dni, za które otrzymuje wynagrodzenie oraz za dni nieobecności w pracy z powodu niezdolności do pracy wskutek choroby bądź konieczności osobistego sprawowania opieki nad dzieckiem lub członkiem rodziny, za które pracownik otrzymuje z tego tytułu wynagrodzenie lub zasiłek z ubezpieczenia społecznego.
6. Dodatek za wysługę lat jest wypłacany w terminie wypłaty wynagrodzenia:
a/ począwszy od pierwszego dnia miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu, w którym pracownik nabył prawo do dodatku lub wyższej stawki dodatku w danej jednostce, jeżeli nabycie prawa nastąpiło w ciągu miesiąca.
b/ za dany miesiąc, jeżeli nabycie prawa do dodatku za wysługę lat lub prawa do wyższej stawki dodatku nastąpiło pierwszego dnia miesiąca.


& 11


1. Jeżeli praca określona w umowie o pracę nie wypełnia pracownikowi całkowicie czasu pracy, mogą mu być powierzone doraźne lub stałe czynności uzupełniające.
2. Za wykonanie czynności uzupełniających pracownik nie otrzymuje dodatkowego wynagrodzenia.


Rozdział III

 


& 12


1. Pracownikowi w przypadkach i na warunkach określonych regulaminem przysługują inne niż wynagrodzenia za pracę świadczenia związane
z pracą:
a/ nagrody jubileuszowe
b/ odprawa emerytalna lub rentowa
c/ dodatkowe wynagrodzenie roczne, regulowane odrębnymi przepisami
2. Pracownikowi przysługują ponadto świadczenia związane z pracą przewidziane w powszechnie obowiązujących przepisach prawa pracy.
Dotyczy to w szczególności odpraw z tytułu zwolnienia z pracy z przyczyn leżących po stronie pracodawcy.


& 13


1. Pracownikom z zastrzeżeniem ust. 2, przysługują nagrody jubileuszowe w wysokości:
a/ po 20 latach pracy - 75 % miesięcznego wynagrodzenia
b/ po 25 latach pracy - 100 % miesięcznego wynagrodzenia
c/ po 30 latach pracy - 150 % miesięcznego wynagrodzenia
d/ po 35 latach pracy - 200 % miesięcznego wynagrodzenia
e/ po 40 latach pracy - 300 % miesięcznego wynagrodzenia
f/  po 45 latach pracy - 400 % miesięcznego wynagrodzenia

2. Ustalanie okresów pracy i innych okresów uprawniających do nagrody jubileuszowej oraz zasady jej obliczania i wypłacania, określają ogólnie obowiązujące przepisy z tym, że do okresów pracy wlicza się okresy poprzedniego zatrudnienia we wszystkich zakładach pracy bez względu na sposób ustania stosunku pracy.

3. W razie jednoczesnego pozostawania więcej niż w jednym stosunku pracy, do okresu pracy uprawnionego do nagrody jubileuszowej wlicza się jeden z tych okresów.

4. Pracownik nabywa prawo do nagrody jubileuszowej w dniu upływu okresu uprawniającego do tej nagrody.

5. Pracownik jest obowiązany udokumentować swoje prawo do nagrody, jeżeli w jego aktach osobowych brak jest odpowiedniej dokumentacji.

6. Podstawę obliczania nagrody jubileuszowej stanowi wynagrodzenie przysługujące pracownikowi w dniu nabycia prawa do nagrody, a jeżeli dla pracownika jest korzystniejsze - wynagrodzenie przysługujące mu w dniu jej wypłaty.
    Jeżeli pracownik nabył prawo do nagrody, będąc zatrudnionym w innym wymiarze czasu pracy niż w dniu jej wypłaty, podstawę obliczania nagrody stanowi wynagrodzenie przysługujące pracownikowi w dniu nabycia prawa do nagrody.
    Nagrodę oblicza się według zasad obowiązujących przy ustalaniu ekwiwalentu pieniężnego za urlop wypoczynkowy.
7. Wypłata nagrody jubileuszowej powinna nastąpić niezwłocznie po nabyciu przez pracownika prawa do tej nagrody.
8. W razie ustania stosunku pracy w związku z przejściem na rentę z tytułu niezdolności do pracy lub emeryturę, pracownikowi, któremu do nabycia prawa do nagrody jubileuszowej brakuje mniej niż 12 miesięcy, licząc od dnia rozwiązania stosunku pracy, nagrodę tę wypłaca się
w dniu rozwiązania stosunku pracy.


& 14


1. Pracownikowi przechodzącemu na rentę inwalidzka lub emeryturę przysługuje, z zastrzeżeniem ust. 2, jednorazowa odprawa pieniężna
w wysokości:
a/ jednomiesięcznego wynagrodzenia    - po 10 latach pracy
b/ dwumiesięcznego wynagrodzenia      - po 15 latach pracy
c/ trzymiesięcznego wynagrodzenia       - po 20 latach pracy
2. Pracownikowi przysługuje jednorazowa odprawa w wysokości jednomiesięcznego wynagrodzenia mimo nie przepracowania 10 lat, jeżeli przejście na rentę inwalidzką nastąpiło na wskutek choroby zawodowej lub wypadku przy pracy.
3. Odprawę oblicza się według zasad obowiązujących przy ustalaniu ekwiwalentu pieniężnego za urlop wypoczynkowy.
4. Okres pracy uprawniający do odprawy ustala się według zasad obowiązujących przy ustalaniu wysokości dodatku za wysługę lat pracy.


& 15


Pracownicy, którzy w dniu wejścia w życie zarządzenia nie mają wymaganych kwalifikacji w zakresie wykształcenia, mogą być przeszeregowani tylko w ramach zajmowanego stanowiska.


& 16


W ramach posiadanych środków na wynagrodzenia może być utworzony fundusz nagród z przeznaczeniem na nagrody za szczególne osiągnięcia w pracy zawodowej, pozostający w dyspozycji pracodawcy.


& 17


W sezonie grzewczym w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Parczewie może być zatrudniony palacz C.O., który będzie otrzymywał wynagrodzenie ryczałtowe.


& 18


W sprawach nie uregulowanych w regulaminie maja zastosowanie przepisy prawa pracy.


& 19


Zmiany do regulaminu sporządzać można tylko w formie aneksu do niniejszego regulaminu.






Zarządzenie wchodzi w życie z dniem jego ogłoszenia.

Osoba odpowiedzialna za powstanie informacji: Smoliński Zbigniew
Dodano do BIP dnia: 2013-08-28 13:18:53